Priestor na stretnutie popredných osobností spoločenského života

 v opere stretávajú významné osobnosti z kultúrnej, spoločenskej, vedeckej či hospodárskej oblasti. Pôvodným zámerom organizátorov bolo síce priniesť elegantné a prestížne podujatie na úrovni iných európskych metropol pre svojich obchodných partnerov na. Nasledujúce ročníky však priniesli s rastúcou úrovňou plesu aj zvyšovanie jeho spoločenského významu Dnes medzi jeho hostí patrí okrem podnikateľskej elity aj celospoločenská elita – najvýznamnejší predstavitelia spoločenského, kultúrneho a politického života v krajine. Medzi hosťami plesu je aj stále viac zahraničných hostí. Doposiaľ sa Plesu v opere zúčastnili hostia napr. z Veľkej Británie, Nemecka, Francúzska, ale aj mimo Európy, napr. USA, Mexika, Dominikánskej republiky či ostrova Maurícius.

Ples v opere od svojho vzniku v roku 2001 privítal v priateľskej a príjemnej atmosfére historickej budovy národného divadla osobnosti z rôznych oblastí – z akademickej napríklad rektor Technickej univerzity v Košiciach Dr.h.c. Prof. Ing. Antona Čižmára, CSc., rektor Žilinskej univerzity Prof. Ing. Jána Bujňáka, CSc., rektor Slovenskej technickej univerzity v Bratislave Prof. Ing. Vladimíra Báleša, DrSc., z umeleckej oblasti boli hosťami plesu napríklad výtvarníčka a odevná návrhárka Iveta Ledererová, operní speváci Martin Malachovský alebo Miroslav Dvorský, ale i herci Zdena Studenková, Zuzana Fialová či Peter Kočiš, a mnohí ďalší. Ples v opere však privítal aj osobnosti športu – tenistu a zlatého olympionika Miloša Mečířa, bratov Hochschornerovcov, Martina Rybu zo Slovenského zväzu ľadového hokeja. Medzi hosťami každoročne nechýbajú ani renomovaní módni návrhári, za mnohých spomeňme Fera Mikloška, Veroniku Gall, Veroniku Hložníkovú a ďalší.

Prinášame vám tiež pohľad a vnímanie Plesu v opere očami niekoľkých vybraných hostí…

Ples v opere….

                                                                                                moderátorka Iveta Malachovská a operný spevák Martin Malachovský

Je pre mňa veľkou cťou, že i tento rok som už po desiaty raz členom Čestného plesového výboru najvýznamnejšieho slovenského operného bálu. Chcem povedať, že príchodom Plesu v opere prišla do nášho prostredia istá noblesa, elegancia, kultúra. Domnievam sa, že to nie je aktivita, ktorá by podporovala snobské aktivity, ako sa mnohí domnievajú. Je to aktivita, ktorá prináša kultúru, skvelé umelecko-hudobné zážitky a skvelú zábavu ľudí, ktorí sa vedia kultúrne baviť. Preto je pre mňa radosť zúčastniť sa na Plese v opere, ktorý určite i toho roku ako bál, ktorý bude výročný, bude znamenať pre nás veľmi príjemné chvíle.

prof. MUDr. Pavel Traubner PhD,

Prednosta I. neurologickej kliniky FNsP v Bratislave

 

Ples v opere…

Miloš Mečíř, držiteľ zlatej medaily z Olympiády v Soule